אסף פרוש

נולדתי ב-1982 בקנדה, גר כיום בקיבוץ רמת יוחנן, נשוי לנועה, ואב ללביא וגפן.

מאז ילדותי המוקדמת הוקסמתי ונמשכתי לעולם האבירות, הלחימה, והגבורה. התעניינתי במיתולוגיה ואגדות, וכל מה שקשור בעולם הדמיון, שם מצאתי מפלט ממגוון קשיים תפקודיים ורגשיים שחוויתי. בנעוריי המאוחרים אובחנתי כבעל הפרעות קשב וריכוז – מה שנתן לי הסבר לשנים של חוויה פנימית של תחושת חוסר יכולת ומסוגלות.

לאחר השירות הצבאי עברתי יחד עם משפחתי לקנדה למספר שנים שם למדתי לתואר ראשון במדעי הקוגניציה, והוכשרתי בקרטה, ולמעשה חוויתי מעיין ילדות שנייה – תיקונים ברמה הרגשית הפנימית כמו גם ברמה החברתית. לאחר 5 שנים החלטתי לחזור לישראל, מלא במשמעות, בעוד שהורי נשארו בקנדה. 

כשחזרתי לארץ ב2008, במקביל ללימודי הוראה, התחלתי את עבודתי עם ילדים ונוער בתור מורה לאנגלית, בעיקר אוכלוסיות של חינוך מיוחד – בהתחלה בתל אביב-יפו, ואחרי שעברתי לקיבוץ, באזור עמק יזרעאל.

אחרי כמה שנים הבנתי שאני זקוק לעוד הכשרה. מצאתי שאני נתקע עם ילדים במצבים שאני לא יודע איך לנהל. בעודי מחפש את התואר הנכון, במקרה נתקלתי בפרסום של קורס המטפלים בשיטת "שתי חרבות". כמובן שהוקסמתי והתחייבתי ללמוד את השיטה.

בסוף הלימודים, ולמרבה התענוג, מנהלי המקום ביקשו שאשאר אתם בתור מטפל. וכך שנתיים הייתי מטפל במקביל להיותי מורה, עד שהבנתי שייעודי העיקרי הוא בתחום הטיפול.

כיום אני עובד בלוחמי האור בחדרה, אבל גם מנהל קליניקה פרטית שבה אני מטפל בשיטת "שתי חרבות". מבחינתי, ומבחינת הילדים שאני עובד אתם בקיבוץ, אנחנו חלק מגוף, מרעיון ששמו לוחמי האור.

בכוונתי להמשיך להתפתח כמטפל וכלוחם – מאבקי החיים שלי נמשכים בעודי מגדל ילד עם צרכים מיוחדים, מפתח עסק, מתמודד עם החולשות שלי, ומתפתח מקצועית.

כיום אני גם מתעניין במבט המערכתי על הטיפול: מהו התפקיד ההורי? כיצד הזוגיות של ההורים משפיעה על הילד? לשם כך אני לומד טיפול זוגי מבוסס מובחנות, ומגלה עולם חדש של זוויות ומסקנות.

פעם, המטפל שלי שאל אותי עד כמה זה חשוב לי להיות מטפל. אמרתי שזה יהיה "מגניב". השאלה של אותו מטפל נשארה בלבי מאז, אבל התשובה השתנתה – כיום אני לא יכול לדמיין את עצמי עושה שום דבר אחר.