top of page
1.png

בואו להכיר שיטת טיפול פורצת דרך בילדים ונוער!

דרושים אנשים עם רקע טיפולי בעלי לב גדול, שרוצים לקחת את הצעד הבא בקריירה וללוות ילדים ונוער המתמודדים עם קשיי תפקוד: לקויות למידה, הפרעות התנהגות, קשיים חברתיים, קשיים רגשיים, חרדות, התפתחות מוטורית. 

האם אתם הדור הבא שיעזור להם לפרוח?
 

Untitled design (32).png

מה היא שיטת ״דרך הלוחם״?

זוהי שיטת טיפול בילדים ונוער החווים לקויות למידה, קשיים מוטוריים, קשיי קשב וריכוז, קשיים רגשיים, הפרעות התנהגות וקשיים חברתיים. השיטה משתייכת לענף שיטות הגוף-נפש ומשיקה לפסיכותרפיה גופנית וטיפול בתנועה.

אנו עוסקים בתקשורת סמלית עם הגוף באמצעות אומנויות לחימה, ודרך שימוש בגוף, בשפת הדו-קרב ובמשחק התפקידים אנו יוצרים הן שינוי התנהגותי נראה לעין והן שינוי פנימי מהותי וחיזוק הבסיסים הרגשיים שילוו את הילד/הנער לאורך כל חייו.
ייחודה של השיטה הוא בשילוב מודל עבודה נוירו-התפחותיי יחד עם מודל עבודה רגשי. שילוב זה יוצר גישה מכלולית הנותנת מענה לכל צרכיו ההתפתחותיים של הילד.   
בעשור האחרון המרכז הכשיר מטפלים במסלול מרתק וחווייתי המשלב לימוד תיאורטי של אלמנטים מגישות פסיכולוגיות שונות, יחד עם רציונל המבוסס על עקרונות "משחק הקרב ההתפתחותי" ושיטת "דרך הלוחם" אשר פותחו והשתכללו אצלנו במרכז במשך עשרים השנים האחרונות והניבו אלפי הצלחות טיפוליות ואף רשימות המתנה ארוכות של ילדים ונוער
 
Untitled design (32).png

למי ההכשרה מיועדת?

אין צורך בניסיון בתחום אומנויות הלחימה כדי להצטרף להכשרה, אך מומלץ שתהיה זיקה לעולם התנועה

מאמנים

מאמני אמנויות לחימה שרוצים לגייס את הידע הגופני וההדרכתי שלהם ולהפתח לעולם הטיפול

אנשי חינוך

מורים, מדריכים וחונכים בחינוך הרגיל או המיוחד שמעוניינים לשכלל את ארגז הכלים החינוכיים שלהם ולרכוש מיומנויות של טיפול דרך משחק, פיתוח הדמיון, ומיומנויות לחימה

אנשי טיפול

בוגרי תואר או תעודה בתחום הטיפול על גווניו: טיפול בתנועה, פסיכודרמה, ביבליותרפיה, דרמה תרפיה, פסיכולוגיה, פסיכותרפיה, ביוסינתזה ועוד

Untitled design (32).png
Untitled design (32).png

שעות?

17:00-20:00

איפה?

חוות לוחמי האור פארק חפציבה חדרה

מתי?

20/9
יו
ם ד'

שאלות? דברו איתנו בטלפון או בוואטסאפ: אמיר 052-333-3152

Untitled design (32).png

דרך הלוחם = הצלחה טיפולית = קליניקה מלאה!

צפו בסירטון כדי לראות מה אומרים על המרכז שלנו

בוגרי ההכשרה הטיפולית שלנו מספרים...

יובל בוחבוט.png
יובל בוחבוט

"מסיים בקרוב את קורס המטפלים.
קורס שעזר לי לגשר, למזג ולאחד בתוכי את תפקיד מאמן הלחימה, המחנך, המאסטר שהגעתי ממנו עם העולם הטיפולי שאליו אני שואף כבר תקופה ארוכה.

 

נפתחתי למשחק ולמשחקיות כמו שלא חווייתי בחיים, יחד עם שילוב של תיאטרליות ודרמה שפשוט הגבירה את רמות השמחה בחיי.
 

חזרתי לשחק עם ילדים כמו שתמיד אהבתי ועכשיו משתמש בזה גם ככלי טיפולי משמעותי ומשפיע. מעבר להכל, כבר תוך כדי הקורס התחלתי לעבוד עם ילדים והיום אני כבר מתפרנס בכבוד מכך.

הקורס עצמו מאוד מעשי, חוויתי, מעניין ומעשיר ומבוסס על הרבה שעות קליניות בשטח. מאוד ממליץ למי שמוצא את זה מתאים עבורו!"

יפית לאון.png
יפית לאון

"כמטפלת ומדריכת תנועה בעשרים וחמש שנים האחרונות למדתי הרבה קורסים שנוגעים בטיפול בטכניקות במגע, הקורס הזה הביא איתו שינוי מרענן ביותר בשבילי.

הקורס גדוש בהמון ידע חובה לכל מטפל שנוגע בגוף-נפש-רגש (לא קיבלתי אותו עד כה משום קורס שעברתי), מקצועי ומרתק מאד!
 

החלק המעשי לאורך כל הקורס הוא חוויה מכוננת שמשלימה את החסך הילדי, כיף גדול שמוציא ממך הפתעות.

עברתי מסע בין כוכבים...
 

הקורס מועבר על-ידי מאסטרים/מטפלים מקצוענים שתומכים בתהליך ולאורך כל הדרך אנחנו לא לבד.

זו שיטת טיפול מסוג אחר שבאמת מדברת בשפת הילדים ועושה כישופים וקסמים.

ממליצה בחום רב."

20190215_093746.jpg
חצב מן

"שנת הלימודים שלי בבית הספר העברי הראשון ללוחמי האור - מרתקת!!!

לא יכולתי לשער שאמצא שיטה המשלבת כל כך הרבה מכמיהות ליבי, במקום אחד. 


בחוויה שלי, החומר הנלמד והאימונים המגוונים, מפגישים אותי עם עצמי באופן עמוק ומרפא, ומעניקים לי צידה כל כך עשירה לדרכי כמטפל וכאדם.

 

זוהי דרך נדירה ביותר במציאות של ימינו, ואני מרגיש בר מזל ומלא הוקרת תודה למאסטרים שהגו ויצרו את שיטת שתי חרבות. הלימוד עשיר, מקצועי, מהנה ומאתגר והתוצאות ניכרות מייד במטופלים שלי תחת הפרקטיקום.

יש פה קסם אמיתי ולהבה חזקה של אור.

ממליץ בחום."

תוכנית הלימודים

שנה א'

שנת הלימוד הראשונה מוקדשת לצורך לימוד יסודות השיטה והיא כוללת שלושה קורסים מרכזיים:

קורס 1 - העץ הירוק - המודל הטיפולי בשיטת "דרך הלוחם" ​

שיטת "דרך הלוחם" צמחה לאורך עשרים שנה של עבודה קלינית בטיפול בילדים לקויי למידה ותפקוד. השיטה מבוססת על ידע עתיק וחדש גם יחד ממגוון שיטות גוף נפש כגון: שתי חרבות, NDFA, ביוסנטזה, פסיכודרמה קונג-פו, אייקידו. שיטת "דרך הלוחם" עושה אינטגרציה חדשה בין תחומי הדעת השונים ומציעה תפיסת עולם טיפולית רחבה ומבוססת. בקורס זה נלמד את עקרונות היסוד של "דרך הלוחם" ואת האלמנטים השונים המרכיבים את השיטה לצד תרגול טכניקות תנועה ומשחק, אימון ולמידה. הקורס הינו תיאורטי וחוויתי גם יחד. 

קורס 2 - וויסת חושי בשיטת NDFA

בשיטת "דרך הלוחם" אנו מאמינים כי כל מטפל העובד עם ילדים צריך לסגל ולפתח ראיה נוירו-התפתחותית תפקודית. נקודת מבט זו מעניקה למטפל "ראיית רנטגן" החודרת אל מעבר למופע הסימפטומטי, אל תוך מנגנוני היסוד המהווים את תשתית הקיום הגופני נפשי. בדרך זו המטפל יכול לאבחן ליקויים תפקודיים באחד ממנגנוני הבסיס ולכוון את ההתערבות הטיפולית בצורה מדויקת על מנת להחזיר את הילד למסלול התפתחות תקין.  

קורס 3 -  למידה מוטורית

מחקרים חדשים מראים את הקשר ההדוק שבין למידת חומר עיוני להתפתחות המוטורית ולתנועתיות ואף מדגישים היום את ההבנה שאין הבדל בין למידה של חומר עיוני ללמידה מוטורית. שיטת "דרך הלוחם" הינה שיטה של טיפול בתנועה בראייה התפתחותית ועל כן נקשרת באופן הדוק לפיתוח מיומנויות למידה ולקשיי למידה.
אבל איך הכול נקשר ביחד?

בקורס "למידה מוטורית" נבנה מושגים הקשורים בלמידה, נכיר את המערכות הגופניות והתנועתיות העומדות בבסיסה, ונראה יחד, באופן תיאורטי ובעיקר מעשי איך ניתן למקד ולכוון את ההתערבות הטיפולית לטובת קידום המיומנויות החיוניות ללמידה.

סדנת העמקה

סדנה של שלושה ימים ביער הלוחמים במרכז לוחמי האור. בסדנה נלמד ונתרגל עבודה עם חץ וקשת ככלי טיפולי, נתנסה בטכניקות תנועה מוכוונות הקשבה מעולם האייקידו ונעמיק את עבודתנו הטיפולית במרחב הטבעי.
 

פרקטיקום

לקראת סוף שנת הלימוד נתחיל בפרקטיקום מעשי עם ילדים לצורך תרגול מגוון הטכניקות השונות.
 

סה"כ ש"א לשנה א' 230 (כולל סדנאות העמקה)

מועד פתיחת הקורס: 10/2024

סטודנט שסיים שנה א' עמד בדרישות הלימוד והשלים את כל חובותיו יקבל תעודת מתרגל/practitioner בשיטת 'דרך הלוחם' ויוכל לעבוד כמתרגל בשיטה

Untitled design (31)_edited_edited.png

תוכנית הלימודים

שנה ב'

שנת הלימוד השנייה מעמיקה אל נבכי העבודה הטיפולית בשיטת "דרך הלוחם"

והיא כולל שלושה קורסים מרכזיים

קורס 1 - "מורה דרך הלוחם" הלכה למעשה

בקורס זה נעמיק לתוך תפיסת העולם הטיפולית של "דרך הלוחם", נלמד על התהליך הטיפולי וכיצד לכונן אותו בתבונה ורגישות ונתרגל טכניקות תנועה ומשחק מתקדמות.

 

קורס 2 - יחסי מטפל מטופל מאסטר תלמיד

קורס זה יתמקד במורכבותם של היחסיים הטיפוליים ובשילוב בין המודלים השונים של המטפל ושל המאסטר, נלמד כיצד ליצור קשר אישי כבסיס לכל התהליך הטיפולי וכיצד "לחשוב את היחסיים" דרך מושגים מתוך החשיבה הדינאמי. 

 

קורס 3 - "מורה דרך הלוחם" בראי פסיכותרפיה גופנית

קורס זה יתמקד בקשרים שבין הגוף והנפש, על היחסים המורכבים שבין התנועה לרגש ולשאר מרכיבי האישיות. נלמד מושגים מתחום הפסיכותרפיה הגופנית וכיצד ליישמם במרחב הטיפולי ונחדד את יכולת ההתבוננות שלנו כמטפלי גוף נפש. 

 

הדרכה קבוצתית case study

לאורך השנה יתקיימו מפגשי הדרכה קבוצתיים בהם ננתח מקרי טיפול מעובדתם הקלינית של הסטודנטים.

 

סה"כ ש"א לשנה ב' 230  

סטודנט שסיים את שנה ב' עמד בדרישות הלימוד והשלים את כל חובותיו יקבל תעודת מטפל בשיטת "דרך הלוחם" ויוכל לעבוד כמטפל מוסמך

Untitled design (30)_edited_edited.png

אחרי סיום קורס המטפלים,

תלמידים המעוניינים בכך יוכלו להפוך חלק מהצוות המטפל שלנו –
אנחנו נסייע להם בהתפתחותם המקצועית בעזרת הדרכה, עזרה בהשתלבות במסגרות, השתתפות בימי השתלמות,
וסטאז' אצלינו במרכז (למתאימים בלבד).
מי שירצו יוכלו להפוך למטפלים עצמאיים בשיטה

זהו קול קורא לאנשים – מטפלים - לוחמים סקרנים, יצירתיים, רגישים.
שאוהבים לנוע, להילחם, אנשים שעדיין מאמינים בקסמים ואגדות, שאוהבים לשחק.

אנחנו רוצים לפתח עוד רעיונות יחד עם מוחות חדשים,

ובעיקר להפיץ את האור ולעזור לעוד ועוד ילדים ונוער.

 

מצטרפים אלינו?

HP037.jpg

שאלות נפוצות

האם נדרש ניסיון קודם באומנויות לחימה?

התשובה הקצרה: לא

התשובה הארוכה: מסלול הלימודים עוסק בהכשרת הגוף והנפש של המטפל לצורך הפעלת "משחק הקרב ההתפתחותי". כל תלמיד יעבור אצלנו אבחון סנסומוטורי ויקבל תרגול ביתי מדויק עבורו,

לדוגמה: אם יש למטפל רגישות טקטילית (מגע שטחי על פני העור) אשר מעוררת בו מתח ודריכות בעת קירבה פיסית או יוצרת אצלו הימנעות ממגע, יהיה עליו לעבור תהליך דה-סנסיטיזציה (הפחתת רגישות) על מנת להצליח בלימודי שיטת הטיפול. מטפל אשר יתקשה בקואורדינציה יצטרך לתרגל יכולות אלו במסגרת הקורס ובזמנו החופשי, וכו׳. מבחינה זו הסטודנט עובר תהליך טיפולי בעל מאפיינים דומים לתהליך שהילדים עוברים

 

בנוסף, כל תלמיד יעבור הכשרה בסיסית במגוון טכניקות ומוטיבים מאומנויות לחימה שונות, כמו ווינג צ'ון, קונג-פו, אייקידו, קרטה, היאבקות, סיסטמה, ולכן אין צורך בידע מוקדם או ניסיון באומנות לחימה. טכניקות אלו נבחרו בקפידה בשל ערכן החוויתי והתפקודי ואנו נלמד כיצד ליישם אותן במרחב הטיפולי

המטרה שלנו היא ללמד את אומנות המשחק והתקשורת ולא ללמד אומנות לחימה!

 
 
 

האם הקורס מתאים גם לנשים?

התשובה הקצרה: כמובן!
 
התשובה הארוכה: שואלים אותנו הרבה אם גם נשים יכולות לטפל בשיטה הזאת, הרי מדובר בלוחמים ומלחמות, חרבות ומפלצות, תכנים אשר אינם נתפסים כתכנים נשיים.
 
ובכן, אל לכן להירתע נשים לוחמות. לאורך השנים הכשרנו לא מעט מטפלות לוחמות אשר יישמו ועדיין מיישמות את שיטת "דרך הלוחם" בהצלחה רבה. דמות הלוחמת הינה דמות מרתקת וציורית ואינה חופפת לדמות הלוחם כי אם עולה עליה בדרכים רבות.
 
אין כל מגבלה מגדרית בהפעלתה של שיטת "דרך הלוחם" או משחק הקרב ההתפתחותי. ככל שיטת טיפול, גם שיטת "דרך הלוחם" מתעצבת באופן סופי מתוך אינטגרציה עם אישיותו של המטפל הספציפי המפעיל אותה.
 
 
 

מה קורה בסיום ההכשרה?

 
הביקוש למטפלים בילדים ונוער לקויי התנהגות ותפקוד הינו עצום ואף הולך וגדל.
מידי יום מגיעות אלינו פניות חדשות ממשפחות שמבקשות את עזרתנו בטיפול בילדיהם, ואנחנו נאלצים לבקש מהם לחכות עד שיתפנה מקום. יש משפחות שמחכות שנה ויותר עד שמתפנה מקום עבורן ואנחנו רוצים להכשיר עוד מטפלים בשיטה ייחודית זאת, כדי שנוכל לתת מענה רחב יותר לקהל הסבלני.


מאמנים שיעברו את ההכשרה בהצלחה יקבלו תעודת הכשרה של מטפל בשיטת "דרך הלוחם" ויוכלו לטפל בשיטה באופן עצמאי. השאיפה שלנו היא שגם אחרי סיום קורס המטפלים, תלמידים המעוניינים בכך יהפכו לחלק מהגוף הזה – ואנחנו נסייע להם בהתפתחותם המקצועית בעזרת הדרכה מקצועית, עזרה בהשתלבות במסגרות, השתתפות בימי השתלמות, וסטאז' אצלינו במרכז (למתאימים בלבד).

צוות המרצים ויועצי הקורס

יואב חודין

מטפל נוירו-התפתחותי תפקודי ומטפל בכיר בשיטת "שתי חרבות". מפתח "המקצב הפנימי״ ומפתח שיטת "דרך הלוחם". משמש כמנכ"ל מרכז לוחמי האור.

אייל נאור

פסיכותרפיסט גופני, מטפל נוירו-התפתחותי תפקודי, מדריך הורים, מדריך מטפלים ומטפל בשיטת "שתי חרבות", מפתח שיטת "דרך הלוחם",

אמיר שרירא

 פסיכותרפיסט, מטפל נוירו-התפתחותי תפקודי, מדריך הורים, מפתח שיטת 'שתי חרבות' ושיטת "דרך הלוחם", מנהל תחום הכשרות במרכז לוחמי האור.

גילי כץ נווה

מאבחנת נוירו-התפתחותית-תפקודית, M.A בחינוך מיוחד ואוטיזם, סמנכ"לית כישורי למידה – המרכז לקידום תפקודים

רמי כץ

 פסיכולוג התפתחותי בכיר, מנכ"ל מרכז כישורי למידה - המרכז לקידום תפקודים ומפתח גישת הטיפול NDFA 

יעל גורן גלעד

מטפלת בקשיי למידה והתנהגות באמצעות תנועה ומשחק כעשרים שנה, מפתחת שיטה לטיפול בדיסגרפיה, , מטפלת בשיטת אלבאום, מורה להוראה מתקנת בשיטת באמצעות כתב תנועה E.W. , נוירולוגיה התפתחותית – רפלקסים התפתחותיים בשיטת היסודות.

ד"ר ניצן שרירא

פסיכולוגית קלינית יונגיאנית  

עדי גוב ארי

 מורה לאיקידו, אמן תנועה, נפח חרבות ומומחה למסורות הלוחמים העתיקות

נתראה ביום הפתוח!
20/9 בחוות לוחמי האור

קבוצה.jpg
bottom of page